• Ücretsiz Servis

  Ücretsiz servisimizden yararlanmak için lütfen sipariş hattımızdan bizimle irtibata geçiniz.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Veriğimiz hizmetler ve aldığımız müşteri memnuniyetiyle sizlere sorunsuz ve kaliteli alışverişi garantiliyoruz.

 • Neden Biz?

  Çünkü Yenikent Halı Yıkama Merkezi son sistem ekipmanları ve profesyonel ekibiyle sizlere en kaliteli hizmeti sunar.

 • İstek & Şikayet

  Size daha kaliteli hizmet verebilmemiz için iletişim bölümümüzden istek ve şikayetlerinizi bize bildiriniz.

Yenikent Halı Yıkama Merkezine hoşgeldiniz! Hizmetlerimiz hakkında detay ve fiyat bilgisi almak için mutlaka bizi arayınız.

Halı Yıkama

 • Yaşadığımız ev hayatımızda en huzur bulduğumuz anları, bedenimizin en iyi dinlendiği ve en çok zaman geçirdiğimiz yerdir. Her insan kendi kişiliğini yansıtan eşyalarıyla evini renklendirerek döşer. Her odanın ve her alanın en iyi tamamlayıcısı olan halılar gerek evimiz gerekse ofislerimiz için vazgeçilmez birer unsurdur. Kullanılan her eşya gibi zamanla her türlü lekeye toza maruz kalarak kirlenen halılarınız, ilk günkü görüntü ve temizliklerini korumak ve elbette sevdikleriniz ve sizin için en sağlıklı ortamın devam etmesi adına düzenli aralıklarla yıkanmak zorundadır.
  Evde ve eldeki imkanlar bu hijyeni sağlamak için maalesef yeterli gelmez. Halı yıkama uzmanlık gerektiren bir iştir! İnsan sağlığı bizim için önemli, sizin için de öyle. Halı yıkama da uzmanlaşan ekibimizle değerli müşterilerimize sorunsuz, %100 garantili ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Gelin sizde deneyin farkı kendi gözlerinizle görün...
  Halı Yıkama denince artık insanların aklına iyi yada kötü halı yıkama işi yapan firmaları gelmektedir. Halı yıkama işinde en iyisi olmak yada başarılı olmak halı yıkama işinin en eskisi olmak değildir. Piyasada halı yıkama işini yapan ama yıllardır kendini geliştiremeyen firmalarda vardır. Halı yıkama sektörüne gireli kısa bir zaman olmasına rağmen Yenikent halı yıkama fabrikası denemeler yaparak, araştırarak tesislerinden en iyi ve en sağlıklı halı nasıl yıkanabilir diyerek işinin en iyisi yapmaya çalışmaktadır. Halı Yıkama tesisine giren halı 'nın öncelikle tüm hijyenik koşullardan geçmesi gerekmektedir. Tesise giren Halı öncelikle çırpılmalı yada süpürülmelidir daha sonra yıkama aşamasına girmeden halı muhakkak dezenfekte edilmeli ve halının sterilize olması gerekmekmektedir. Bu uygulama halı nın daha güzel ve hijyenik olmasına yardımcı olmaktadır.
  Halı Yıkama sektörümüzde sadece halıyı adresden alıp yıkamak ve adrese teslim etmek yetmiyor. Başlangıç olarak müşteri tarafından halı yıkama firmasının telefonu arandığında işini bilen, müşterisini telefonda bilgilendirecek bir operatör çıkması gerekmektedir. Daha sonrasında müşterisine verilen randevü saatlerinde servis ekibi müşreriden alınacak halıyı gününde ve saatinde alması gerekmektedir. Servis ekibi müşterilerine güleryüzlü ve saygılı olmak zorundadır. Alınan halılar servis elamanı tarafından muhakkak firmanın makbuz koçanı ile makbuz kesilerek teslim alınmalıdır.
  Halı yıkama tesislerinde tam otamatik makina ile çalışan firma sayısı çok azdır. Bunun orantılayacak olursak %15 kadar az sayıdadır. Halı yıkama sektörünün büyümesi çok hızlı geliştiği için makina üreticileride hemen kolları sıvayarak Halı Yıkama makinası üretmeye başlamışlardır. Bu üretim sonucunda bir çok çeşit halı yıkama makinasıda ortaya çıkmışdır. Bu üretilen makinalarında bir çoğuda kaliteli yıkama yapmamaktadır. Çünkü makina halının her yerini eşit yıkadığı için kirin olduğu bölgelerde lekeler çıkmamaktadır. Sıradan bir otamatik makinası kullanmaktansa el fırçalı makinalarda kire ve lekelere yoğunlaşarak yıkaması dahada sağlıklı olacaktır. Çoğu firmalarda müşteri kitlesini artırabilmek için el ilanlarına internet ortamından resimler bularak otamatik yıkama makinası varmış gibi ilanlar dağatırlar. Müşterilerinde bu konuda bilinçlenmesi lazım her otomatik yıkama makine sı da halıyı güzel yıkamıyor. Önemli olan yıkama aşamalarını iyi bilen ve işini iyi benimseyen firmalardan geçmektedir.
  El Dokuma Halısı Yıkama Sistemi günümüzde yöresel el dokuma halılarının pahalı olması, bakımlarının zor olması ve su ile temas ettiği anda boya vermesinden dolayı pek çok evde kullanılmamasına neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı el dokuma halısı kullananan müşterilerimiz halılarını halı yıkama firmalarına vermekte çekinmektedirler. Çünkü çoğu söz de halı yıkama firmaları halıları bozarak sahiplarini mağdur etmektedirler. Yenikent halı yıkama fabrikası el dokuma halılarının kök boyasına sahip olduğundan kullandığı ürünler ve yıkama sistemindeki zamanlama tamamı ile değişmektedir. El dokuma halısı yıkama işlemi Yenikent halı yıkamanın uzman personelleri tarafından gerçekleştirilmekte ve bu sayede halılarınızın deforme olması veya boya vermesi önlenmektedir. Daha önce el dokuma halılarınızı hijyenik olması için verdiğiniz ve sonucunda değerli halılarınızın bozulması artık sizi korkutmasın! YENİKENT Halı Yıkama'nın uzman personeli tarafından bu işlemleri gönül rahatlığıyla ve size verdiğimiz %100 firma garantisi ile yaptırabilirsiniz.
  Halı yıkama işi yapan firmaların arasında oto yıkaması yapan firmalarda vardır. Bu firmalar halı yıkama işlemlerini oto yıkama ile birlikte aynı mekanda yapmaktadırlar. Aynı mekan içerisinde sizin güvenerek teslim ettiğiniz değerli halılarınızla birlikte kirli, yağlı ve dış ortamdaki her türlü mikrop ve bakteriyi barındıran araçlarda yıkanmaktadır. Para kazanma uğruna bazı yıkamacılarda oto yıkamada kullanılan tazzik makinesi ile sizin değerli halınızı yıkamaya başlıyor. Siz halınızın yıkanıp temizlendiğini ve arındırıldığını zannediyorsunuz fakat hayır! Hem detaylı ve hijyenik bir yıkama olmuyor hemde halınız bozuluyor ve deforme oluyor. Bu nedenlerden dolayı halınızın sağlıklı ve hijyenik koşullarda yıkanması hem de sadece Halı Yıkama işi yapan firmaları korumak adına halınızı yıkatacağınız yerlere sizinde dikkat etmeniz gerekmektedir. Yenikent Halı Yıkama garantili Halı ve Koltuk yıkama işlemi yapan hijyenik halı yıkama fabrikasıdır.

Yıkama Aşamaları

 • Şampuanlı suda bekleme
 • 3 Eksenli ovalama-fırçalama
 • 2 Eksenli tarama-fırçalama
 • Çift taraflı durulama-sıyırma
 • 2500 Devir kurutma işlemi
 • Havalandırma işlemi
 • Kalite kontrolü
 • Teslimat için paketleme

Yenikent Halı Yıkama da sizden gelen halı yıkama istekleriniz alındıktan sonra servis programımıza göre aracımız adresinize gelir ve makbuz karşılığında halı yıkama, yorgan yıkama , battaniye yıkama vb. için teslim alınır. Halılar tesisimize geldikten sonra (Makina Halı Yıkama , El Dokuma Halı Yıkama, Shaggy Halı Yıkama, Bünyan Halı Yıkama, Milas Halı Yıkama, Isparta Halı Yıkama, Yün Halı Yıkama) özelliğine göre ayrılır.

Halı çırpma makinasında halınız hassas bir ayarda kaba pislikler, kir ve tozlardan arındırılır. Bu aşamadan sonra halılar özelliğine göre özel yıkama alanına alınarak bol su ile ıslatılır. Yıkama öncesi halınızın yumuşaması sağlanır ve antibakteriyel, antistatik, antialerjik, bitkisel halı şampuanı tatbik edilerek endüstriyel fırça makinası ile ön ve arka yüzü optimum oranda fırçalanarak kirlerin çözülmesi ve halınızın hijyenik olması sağlanır. Hav aralarındaki kir ve diğer maddelerin üste çıkması için su hortumu halının altına alınarak kir atıcı yoğun gelberi uygulamasına başlanır. Bu işleme hav tabandan temiz su elde edilinceye kadar devam edilir. Yine işçilik faktörü bu aşamada oldukça önem arz eder. Su hortumu halının üstüne alınarak gelberi uygulamasına durulama ile birlikte devam edilir. İyice durulanan halılar saçak temizliği yapılarak santrüfüj içerisine yerleştirilip sıkma işlemine geçilir. Santrüfüj devrini aldıktan sonra son durulama için santrüfüj içinde dönen halıya tekrar su verilir. Sıkma işlemi tamamlandıktan sonra halı kapalı alanda kurutma askılara yerleştirilerek kurutma yapılır. Kurutma işlemi bitince son kontroller yapılarak parfümlenir ve ambalajlanır.

Halılarınız hazır olunca; telefon ile bildirilerek ambalaj içerisinde teslimatı gerçekleştirilir. El dokuma ve Yün halı grubunun yıkama tekniği bazı aşmalarda farklıdır. Yenikent Halı Yıkama teslimatdan sonra müşterilerini memnun etmenin gururunu yaşar, Yenikent Halı Yıkama standart yıkama teknikleri yerine sürekli yenilikleri ve sektördeki gelişmeleri takip etmektedir. Bu sayede Yenikent Halı Yıkama, en üstün halı Yıkama teknikleri ile rakiplerinden her zaman bir adım önde ilerlemektedir.